WEEKEND ODMIENIENIA. Weź głęboki oddech u BacyZapraszamy na weekendowy relaks w klimatycznym gospodarstwie agroturystycznym w Marcówce u Bacy Stacha (w pobliżu Suchej Beskidzkiej).
W tym miejscu zapomnisz o troskach dnia codziennego, odłączysz się od zgiełku miasta, weźmiesz głęboki oddech, zrelaksujesz się i odpoczniesz. Mamy to już sprawdzone, dlatego zapraszamy Was na weekend z nami
W programie: głęboki kontakt z przyrodą, warsztaty rozwojowe, koncerty relaksacyjne, dużo ciszy, zabawy, hamakowanie. Spotkamy się też z własną radością.
Lidka, Ania, Dorota i Staszek zapraszają
Czekają na Was:
koncerty relaksacyjne w hamakach i leżakach, zajęcia korzystające z wibracji własnego głosu, dźwięku, pracy przepony, energii przyrody i zapachu, medytacje o świcie i bose spacery po rosie, kąpiele leśne i zajęcia oparte na pedagogice przygody, noc bacowskich rytuałów w kręgu, saunowanie do woli w ruskiej bani i czas w balii z gorącą wodą z widokiem na Babią Górę, masaże refleksologii stóp. Dla chętnych saunowy seans z witkami brzozowymi i dębowymi, smaczne domowe jedzenie przygotowane przez bacynię (czyli p. Basię, żonę bacy).

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
Poszczególne wydarzenia mogą ulec zmianie ze względu na pogodę.
W razie deszczu zajęcia odbędą się pod dachem.

Piątek, 21.07:
godz. 15.00 - zakwaterowanie
godz. 17.00 - obiadokolacja
godz. 18.00 - spotkanie zapoznawcze oraz warsztaty „Recepta na szczęście (?)” - refleksja nad własnym pojmowaniem szczęścia, przypomnienie sobie o radości tkwiącej w drobiazgach, uwalnianie napięć i stłumionych emocji za pomocą jogi śmiechu, ruchu intuicyjnego i głębokiego oddechu
godz. 21.00 - koncert relaksacyjny pod gwiazdami - na matach, w hamakach i leżakach
godz. 22.00 - wieczorna relaksacja w saunie i balii
Sobota, 22.07:
ok. godz. 4.00 i/lub 8.15 - medytacja na dobry dzień
godz. 9.00 - Kwadrans ku radości - poranny rozruch ze śmiechem
godz. 9.30 - śniadanie
godz. 11.00 – 13.30 – kąpiel leśna, czyli głębokie zanurzenie się w atmosferze lasu, zatopienie się w leśnych ostojach i całkowity odpoczynek
godz. 13.30 – 16.30 – czas wolny
godz. 16.30 - obiadokolacja
godz. 18.00 – zabawy integracyjne oparte na pedagogice przygody i pedagogice przeżyć
godz. 21.00 - Noc Odmienienia - tajemne bacowskie rytuały w kręgu, tatarskie harce przy ognisku, taniec do dźwięku bębna (można zabrać swój instrument), pieczenie podpłomyków z dzikich pól i kiełbasek. Po ognisku dla chętnych saunowanie.
Niedziela, 23.07:
ok. godz. 4.00 i/lub 8.15 - medytacja na dobry dzień
godz. 9.00 - Kwadrans ku radości
godz. 9.30 - śniadanie
godz. 11.00 - pożegnalny koncert relaksacyjny
godz. 14.00 – obiad / zupa
godz. 16.00 – wykwaterowanie

W cenie:
kawa i herbata bez ograniczeń, sok z kwiatów bzu, herbatki ziołowe
2 noclegi w XiX/XX-wiecznych chałupach
wyżywienie: 2 x śniadania + 2 x obiadokolacje + w niedzielę zupa
warsztaty, zabawy i koncerty + potrzebne akcesoria
Zabierz ze sobą wygodne ubrania, koc lub matę do leżenia na trawie, możesz wziąć też śpiwór.

Dla chętnych w wolnym czasie: refleksologia stóp, masaż dźwiękiem, sesja terapii czaszkowo-krzyżowej - prowadzona przez Dorotę Adelę Bańkę (płatne dodatkowo na miejscu).

Dojazd we własnym zakresie. Na Messengerze powstanie grupa wyjazdowa. Będziemy organizować wspólne dojazdy.
Liczba miejsc ograniczona, o kolejności rezerwacji decyduje wpłata zadatku w wysokości 200 zł na konto gospodarza:
Numer konta:
54 8128 0005 0019 0714 3000 0020
Bank Spółdzielczy Sucha Beskidzka
Nazwa i adres odbiorcy:
Stanisław Sala, 34-210 Marcówka 84
w tytule proszę wpisać :
Imię i nazwisko WEEKEND ODMIENIENIA

Zapisy:
https://docs.google.com/.../1FAIpQLScGn3gTGuX.../viewform...
lub pod nr tel.:
Lidka: 696-064-916
Ania: 693-813-511
INWESTYCJA W SIEBIE: 480 zł

PROWADZĄCY:
ANNA NOWICKA:
Dyplomowana przewodniczka kąpieli leśnych Shinrin yoku, leśna przewodniczka, edukatorka przyrodniczo-leśna, trenerka Bare foot i animatorka. Wielka miłośniczka lasów, kontaktu z naturą i spędzania w niej czasu. Założycielka projektu Tyskie LoveLasy i Światło Lasu.
https://www.facebook.com/TyskieLoveLasy
https://www.facebook.com/SwiatloLasu


*Kąpiel leśna (Shinrin yoku)
to uważna, terapeutyczna i prozdrowotna forma i praktyka kontaktu z naturą, wzmacniającą nasze zdrowie i poczucie szczęścia. Jest formą leśnego spaceru, jednak różni się od typowych spacerów po lesie jakie znamy.
Podczas kąpieli leśnej będziemy:
- chodzić powoli i uważnie po lesie robiąc częste przystanki, by otwierać swoje zmysły i w pełni doświadczać lasu
- zanurzać się w leśnej atmosferze i otwierać się na wszystko, co las chce nam
w danym momencie ofiarować
- bacznie przyglądać się otaczającej nas przyrodzie, obserwować, słuchać, dotykać wąchać i smakować Las
Czas trwania: około 2,5 godz.
* gry i zabawy integracyjne oparte na pedagogice przygody
Uczenie się kompetencji społecznych poprzez doświadczenie, gry i zabawy zespołowe. Działania pedagogiki przygody najczęściej nastawione są na kształtowanie tzw. umiejętności miękkich - wzajemnego zaufania w grupie, umiejętności negocjacji, skutecznej komunikacji, poszukiwania niestandardowych rozwiązań, poszukiwania ukrytych talentów, skutecznego zarządzania zasobami, jakie mamy w grupie.
--------

LIDKA BIAŁECKA:
Trenerka rozwoju osobistego i jogi śmiechu, która tę technikę poznała w Indiach i od tej pory prowadzi w różnych miejscach regularne zajęcia śmiechoterapii. Łączą one w sobie elementy śmiechu, głębokiego oddechu, ruchu spontanicznego oraz relaksacji dźwiękowej na żywo. Pasjonatka działań na rzecz rozwijania radości w życiu - w lekkości, poprzez uważność i łagodne traktowanie siebie oraz swoich emocji. Organizatorka różnych wydarzeń, m.in. Festiwalu Szczęścia w Rybniku.
Joga śmiechu to prosta technika relaksacyjna, łącząca w sobie ćwiczenia śmiechowe oparte na wyobraźni, oddech i klaskanie. Lecznicze działanie śmiechu opiera się na powstawaniu ednorfin i redukcji stresu. Organizm zostaje dotleniony, toksyny są usuwane, wzrasta odporność. Śmiech wykorzystywany jest m.in. w psychiatrii do leczenia depresji.
https://www.facebook.com/KuRadosci.LidkaBialecka
*Kwadrans ku radości – pobudzający rozruch ze śmiechem i innymi elementami ruchu spontanicznego (czas trwania: około 20 minut).
*„Recepta na szczęście (?)” - przyjrzymy się własnemu wewnętrznemu barometrowi uczuć, zatrzymamy na drobiazgach, w których często kryją się drobiny szczęścia. Otworzymy się na radość i pożegnamy smutki. Warsztat będzie opierał się na spotkaniu z własnymi emocjami. Wyzwolimy w sobie dziecięcą radość, dzikość i delikatność. To, czego na dany moment potrzebujemy. Zajęcia łączą w sobie wgląd w siebie, refleksję, jogę śmiechu, ruch intuicyjny i relaksację.
Czas trwania: ok. 3 godz.

------
DOROTA ADELA BAŃKA:
Terapeutka czaszkowo-krzyżowa, refleksolog, muzykoterapeutka. Pasjonuje ją tradycyjna medycyna chińska, holistyczne podejście do zdrowia oraz wpływ przewlekłego stresu i traumatycznych doświadczeń na funkcjonowanie organizmu i życie człowieka. Prowadzi gabinet terapii czaszkowo-krzyżowej w nurcie biodynamicznym w Rybniku.
*Koncerty relaksacyjno-medytacyjne
Medytacyjna kąpiel w dźwiękach mis terapeutycznych atestowanych przez Peter Hess Institut, gongu, kamertonów, monokurantów, dzwonków koshi, dzwonów rurowych, sansuli i innych instrumentów etnicznych wprowadza w stan głębokiego relaksu, wyciszenia, odprężenia i rozluźnienia. Otulające ciało dźwięki wnikają w jego głąb, docierając aż do cytoplazmy komórek i wpływają uzdrawiająco na ciało, umysł i duszę – poruszają zastój energii w meridianach, usprawniają krążenie płynów ustrojowych, spowalniają przepływ fal mózgowych, redukują stres, uwalniają od fizycznego napięcia i emocjonalnego niepokoju, dzięki czemu przywracają naturalną równowagę psychofizyczną w organizmie.
Czas trwania: ok. 1 godz.
*Refleksologia stóp, masaż dźwiękiem, sesjaterapii czaszkowo-krzyżowej - dla zainteresowanych

-------

STASZEK SALA
Harnaś Bractwa Zbójników Babiogórskich, ekolog, zawodowy baca, prowadzący zagrodę edukacyjną i gospodarstwo agroturystyczne Bacówka u Harnasia. Człowiek orkeistra wielu talentów. Gawędziarz i organizator wydarzeń kulturalnych ziemi babiogórskiej. Miłośnik ruskiej bani. Twórca zakątku Bacówka u Harnasia. Pszczelarz.

Popularne posty