Relaks na trawie


Lato sprzyja obcowaniu z przyrodą. W mieście też jest to możliwe. Wystarczy stanąć boso na trawie, a do tego jeszcze głęboko oddychać i uśmiechnąć się do innych.
Regularny śmiech może zdziałać cuda dla naszego organizmu. Najważniejszą jego zaletą jest redukcja stresu poprzez wytwarzanie się endorfin. Przy okazji to świetny relaks. Śmiechu można się nawet nauczyć!

Zapraszam w czwartkowe popołudnie, 28.08 o godz. 18.30 na spotkanie na rybnickim kampusie, w 
otoczeniu drzew – na trawie.

Będzie to czas na chwilę odpoczynku i okazja do zapomnienia o codziennych kłopotach.
Nasz mózg nie rozróżnia czy się śmiejemy z czegoś czy podejmujemy taką decyzję świadomie. Pozytywne efekty dla organizmu są takie same.
Podczas zajęć będzie dużo ćwiczeń oddechowych, pobudzania przepony do pracy.
Stopniowo pojawią się specjalne ćwiczenia śmiechowe.
Całość zakończy się muzyczną relaksacją, dlatego prosimy o zabranie ze sobą karimat i wody do picia.
---
Joga śmiechu została zapoczątkowana 27 lat temu w Indiach przez lekarza internistę. Kluby śmiechu działają z powodzeniem w ponad 100 krajach na całym świecie.
Zdrowotne skutki śmiechu znane są od wieków. Psychiatria wykorzystuje go do leczenia depresji. Z uśmiechem prościej iść przez życie i pokonywać różne problemy. Dostęp do radości powoduje, że łatwiej radzić sobie z trudnymi emocjami, takimi jak smutek czy żal.

Zajęcia poprowadzi Lidia Białecka, certyfikowana instruktorka jogi śmiechu, która zaprasza również na regularne spotkania „Seniorze! Weź głęboki oddech” w poniedziałki w Teatrze Ziemi Rybnickiej.
WSTĘP WOLNY

Popularne posty