Joga śmiechu dla dzieci

Niedawno zaczęłam moją przygodę z dzieciakami ;) W pięknym otoczeniu przyrody w Amfiteatrze Parkowym w Ornontowicach przeprowadziłam dla nich sesję jogi śmiechu połączoną z animacjami. Przyznam szczerze, że było to spore wyzwanie ;) Dzieci są bardziej wymagające niż dorośli. Potwierdzą to zapewne inni animatorzy. Ważne jest, aby działać szybko i wykazać się dużą kreatywnością. 

Cudowne w pracy z dziećmi jest to, że nowe pomysły sypią się jak z rękawa. I to uwielbiam ;) Dzieci uczą cierpliwości, ale zabawa z nimi daje dużo energii. 

Na zakończenie zajęć udało się nam przeprowadzić relaksację dźwiękową. W przypadku dzieci wyciszenie jest niezmiernie ważne. Często nie potrafią sobie one poradzić z własnymi emocjami. Po prostu nie wiedzą, jak je wyrażać. Sesja śmiechu jest dla nich świetnym rozwiązaniem, ponieważ obok zabawy jest czas na oddech i wyciszenie.

Zapraszam do kontaktu osoby zainteresowane organizacją zajęć dla najmłodszych, które łączą w sobie jogę śmiechu i animacje.  

Zdjęcie: ARTeria - Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach

Pełna fotorelacja tutaj: https://www.facebook.com/pg/centrumARTeria/photos/?tab=album&album_id=3217809161606405&ref=page_internal


Popularne posty