O mnie

2020 rok rozpoczęłam 2-miesięczną wyprawą do Indii. Była to forma mojego prezentu urodzinowego. W Azji byłam wcześniej dwukrotnie, więc Indie wydawały się naturalnym kolejnym punktem na mapie moich podróżniczych planów. Jak się okazało, był to dla mnie przełomowy wyjazd, ponieważ po powrocie wiele się zmieniło i nadal się zmienia. 

Indie sporo mnie nauczyły. Przede wszystkim tego, żeby żyć daną chwilą, "tu i teraz". Indusi to otwarci ludzie, którzy starają się sobie nie utrudniać życia ;) I to jest chyba największa różnica między krajami wschodu i zachodu. Odkrywałam, że o wiele prościej jest nie oczekiwać od innych zbyt wiele i kierować się w życiu zasadą radości. Śmiech pomaga w utrzymaniu tego stanu.

Jogę śmiechu poznałam na plaży Chowpatty Beach w Mumbaju. Technika ta to prosty i efektywny sposób na poprawę humoru i redukcję stresu. Joga śmiechu na tyle mnie zainteresowała, że po powrocie ukończyłam kurs trenerski u Piotra Bielskiego.

Uczyłam się u Kishore Kuvavala, jednego z prekursorów metody. W Indiach jogę śmiechu praktykuje się na otwartych przestrzeniach - na plaży lub też w parku. Spotkania odbywają się o godz. 6.45. Na plaży w Mumbaju poznałam liczną grupę Indusów, w tym spore grono osób 60+, które podzieliły się ze mną zbawiennym wpływem śmiechu na ich zdrowie.


Obecnie wykorzystuję każdą okazję do śmiechu, prowadząc m.in. stacjonarne warsztaty oraz spotkania online, podczas których opowiadam również o mojej wyprawie do Indii.

Od kilkunastu lat działam w rybnickiej kulturze, kreując jej oblicze poprzez organizację i promocję eventów. Od kilku lat pracuję w punkcie informacji miejskiej halo! Rybnik, którego jestem również kierownikiem.


Nieodłączną cechą mojej pracy jest rozwijanie kreatywności. Odkryłam, że śmiech jest do tego świetnym narzędziem. Odkąd pamiętam, pracuję z innymi. Najpierw m.in. jako instruktor jazdy konnej i hipoterapii, potem bibliotekarz, pracownik urzędu miasta, instytucji kultury, a obecnie trener jogi śmiechu i rozwoju osobistego. Moim najnowszym odkryciem jest właśnie joga śmiechu, która pozwala się realizować na wielu polach z łatwością i radością.Zapraszam do kontaktu:

tel. +48 696-064-916

e-mail: lidia.bialecka@gmail.com 


Komentarze

Popularne posty